İrlanda'da Üniversite Eğitimi

Dünya Ticaret Örgütü Küresel Rekabet Edebilirlik Raporu’na göre İrlanda, yüksek öğrenim başarısı ve eğitim kalitesi bakımından dünya genelinde ilk 10 arasında yer almaktadır. Uluslararası öğrenci memnuniyeti olarak çeşitli ödüllere sahip ülkede ayrıca çok çeşitli ülkeden gelen uluslararası öğrencilerle sosyal bir çevre kurabilirsiniz.

İrlanda’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler Dünyaca tanınan ve eğitim kalitesi tescillenen İrlanda üniversitelerde eğitim alabilmektedirler. İrlanda’da lüniversite eğitimi 3 yıl sürmektedir. Bazı bölümlerde 1 yıl hazırlık bulunmaktadır. Ayrıca İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler üniversite eğitimine başlamadan önce İngilizce Hazırlık sınıflarında eğitim görmektedirler.

İrlanda’da Trinity College, University College Dublin (UCD), Dublin City University (DCU), Griffith College, Maynooth University, NUI Galway, University College Cork, Dublin Institute of Technology vs. özel veya devlet üniversitelerinde lisans eğitimi alabilirsiniz. Her üniversitenin başvuru şartları ve bölümlerin giriş koşulları bulunmaktadır.

İrlanda’da Üniversite fiyatları yıllık 7-8.000 Euro’dan başlamakta olup bölüme göre 25.000 Euro’ya kadar olabilmektedir. İngilizce Hazırlık sınıfları ise 7.000 – 10.000 Euro civarındadır. Güncel okul fiyatlarını en iyi ve doğru şekilde aracı kurumlardan öğrenebilirsiniz. Trinity College, University College Dublin (UCD) gibi üniversiteler devlet okulları olmasına rağmen ücretlidir.

İrlanda üniversiteleri sizden bölüme bağlı olarak IELTS sonucu istemektedir. Bazı üniversiteler IELTS 4.0 veya 5.0 kabul ederken bazıları da en az 6 veya 6.5 IELTS sonucu istemektedir.

Başlıca kaliteli İrlanda Üniversiteleri

 • Trinity College
 • University College Dublin (UCD)
 • Dublin International Foundation College
 • Dublin Business School
 • Griffith College
 • Dublin City University (DCU)
 • Maynooth University
 • Technological University Dublin
 • Galway Business School
 • IT Sligo
 • University College Cork

İrlanda'da Master Programları

İrlanda’da master programları tezli 2 yıl, tezsiz 1 yıl olarak sürmektedir. İrlanda’da master yapabilmek için IELTS sınavından en az 6.5 almış olmanız ve bazı bölümlerde yeterlilik sınavını kazanmış olmanız gerekmektedir.

İrlanda’da master yapabilmek için her üniversite farklı koşullara sahip olup, lisans diploma notunuz da değerlendirilmektedir. Lisans diploma notunuz 2.00-3.00 arası ise 2.2 not sayısı sayılmaktadır. 3.00-3.50 arası 2.1 not sayısı sayılmaktadır. 3.50-4.00 arası 1st not sayısı sayılmaktadır. Trinity College, UCD gibi üniversiteler 1st ve 2.1 not sayısına sahip öğrencileri kabul etmektedir. Griffith College ise 1st, 2.1 ve 2.2 not sayısına sahip öğrencileri kabul etmektedir. Diğer üniversitelerin başvuru koşulları web sitelerinde veya aracı kurumlar üzerinden öğrenebilirsiniz.

İrlanda master programlarının ücretlerini en güncel haliyle aracı kurumlardan ve üniversitelerin web sitelerinden öğrenebilirsiniz. Genel olarak ise İrlanda master programları 8.000 - 10.000 Euro fiyatlardan başlamaktadır.

İrlanda üniversite eğitimi veya master programlarına kayıt için fiyat teklifi almak isterseniz sitemizdeki Fiyat Teklif Formu'nu eksiksiz olarak doldurursanız en kısa sürede yönlendirme yapılmaktadır. Alanında uzman aracı kurum tavsiyemizle birlikte size uygun üniversite ve bölüm tavsiyesi yapılmakta olup, tüm başvuru ve kayıt süreçlerinde yardımcı olunmaktadır.

İrlanda Fiyat Teklif Formu